UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Smaller Default Larger

­

27 listopada 1830r. przy Rue du Bac w Paryżu nowicjuszka w zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia Katarzyna Laboure podczas modlitwy ujrzała Maryję jakby stojącą na kuli ziemskiej, a z jej rąk na wszystkie strony wychodziły jasne promienie. "Promienie spływające z mych dłoni są symbolem łask, jakie zlewam na tych, którzy mnie o to proszą"- powiedziała Maryja. Po tych słowach obraz jakby odwrócił się i Katarzyna ujrzała literę M z wyrastającym ze środka krzyżem, Serce Jezusa otoczone cierniową koroną i Serce Maryi przeszyte mieczem. Matka Boża poleciła siostrze, by postarała się o wybicie jak największej ilości medalików według obrazu, jaki oglądała. "Wszyscy, którzy będą nosili ten medalik, dostąpią wielkich łask, szczególnie, jeśli będą go nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wielu łaskami obdarzę"- obiecała Maryja. W ciągu dziesięciu lat od czasu objawienia wybito ok. 80 milionów sztuk Cudownego Medalika z napisem "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy".

Nasza parafialna wspólnota Dzieci Maryi liczy ok. 31 dziewcząt i 5 animatorek i 2 animatorów muzycznych. Spotykamy się w każdą niedzielę ok. godziny 11.00 (po sumie). Spotkania rozpoczynają się wspólnym śpiewem i modlitwą, później rozchodzimy się do grup. Każda z nas należy do jednej z czterech 6-7 osobowych grup podzielonych pod względem wieku. Wspólnie z animatorkami rozważamy postawy Maryi i mówimy o tym, jak możemy Ją naśladować w naszym codziennym życiu. Poza tym poruszane są tematy związane z okolicznościowymi świętami. Niedzielne spotkania kończymy modlitwą, a w czasie wiosny i ciepłej jesieni także piosenkami śpiewanymi na placu za kościołem.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczyny chodzące do szkoły podstawowej oraz gimnazjum na spotkania, które odbywają się w każdą niedzielę po sumie w salce nad zakrystią